Przejdź do treści

MLM jak zacząć? Jak zapraszać ludzi do marketingu sieciowego?

Zastanawiasz się jak zacząć MLM i osiągnąć sukces? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Marketing sieciowy posiada podstawy, które powinieneś opanować w pierwszym tygodniu działalności. W artykule znajdziesz instrukcje jak zapraszać ludzi i skutecznie rekrutować do zespołu.

Spis treści:

Marketing sieciowy to biznes relacji. Dlatego osiągnięcie sukcesu wymaga odpowiedniego podejścia do obowiązków i przyszłych współpracowników. Jeśli chcesz zbudować dużą strukturę, powinieneś nauczyć się jak znaleźć ludzi do zespołu oraz jak skutecznie sprzedawać.

Pomagamy budować zarabiające i stabilne struktury

Oprócz podstawowych wskazówek potrzebujesz również czasu. Odrzuć wizje, w których po miesiącu wymienisz samochód na nowy, a po roku będziesz żył wyłącznie z prowizji. Tylko konsekwentne i systematyczne działanie krok po kroku przyniesie efekt jakiego oczekujesz. Jeśli szybko zrezygnujesz, nic z tego nie będzie.

Jak zacząć MLM? – podstawy marketingu sieciowego

Jeżeli nie wiesz, jak zacząć MLM poszukaj osoby, która dobrze zna podstawy i podejmij z nią współpracę. Doświadczony przewodnik pomoże Ci zrozumieć podstawowe założenia oraz przekaże wiedzę i wskazówki niezbędne by dobrze wystartować w marketingu sieciowym.

Bez odpowiedniego poprowadzenia na starcie, osiągnięcie sukcesu będzie trudniejsze, ponieważ nie będziesz w stanie skutecznie rekrutować ludzi do zespołu.

Marketing sieciowy (Multi Level Marketing) to model dystrybucji produktów, w którym firma oddelegowuje sprzedaż bezpośrednią konsultantom (tu dokładnie sprawdzisz co to jest MLM). Istnieją trzy sposoby zarabiania:

  1. Kupowanie produktów na własny użytek ze zniżką partnerską
  2. Osobista sprzedaż produktów
  3. Prowizja od zbudowanej struktury

Polecamy portal do darmowego rejestrowania nowych partnerów

Zalecamy przejście każdego etapu. Niektórzy omijają dwa pierwsze i przechodzą od razu do zapraszania nowych osób. Dlaczego takie podejście jest zgubne?

Kupuj produkty dla siebie

MLM zacznij od korzystania z produktów, które później będziesz sprzedawał. Na początku kupuj je dla siebie, korzystając ze zniżki partnerskiej. Dzięki temu poznasz ich zalety, ale również wady. Będziesz mógł ocenić, czy naprawdę są godne polecenia. Dobrym rozwiązaniem jest testowanie produktów jeszcze przed rozpoczęciem działalności w marketingu sieciowym.

Jest jeszcze jedna istotna kwestia. Marketing sieciowy opiera się na duplikacji, czyli powielaniu konkretnego działania. Jeśli nie będziesz kupował produktów na własny użytek, nie możesz oczekiwać tego od ludzi których zaprosisz.

Naucz się jak sprzedawać w MLM

Sprzedaż bezpośrednia jest ważnym etapem nauki. Pozwoli szybko zarobić, a pozyskane doświadczenie będzie nieocenione przy zapraszaniu nowych ludzi do marketingu sieciowego. Jeśli nauczysz się jak sprzedawać w MLM będziesz bardziej pewny siebie i wiarygodny.

Jako partner masz dostęp do zniżki. Możesz kupić produkt od 5% do nawet 50% taniej. Oznacza to, że jeśli sprzedasz go później po cenie katalogowej, różnica będzie Twoim zyskiem.

Naucz się jak zapraszać do MLM kolejne osoby

Zanim zaczniesz zapraszać do marketingu sieciowego kolejne osoby, chcę zwrócić Twoją uwagę na coś bardzo ważnego: zapoznaj się z planem marketingowym. Powinieneś to zrobić jeszcze zanim zdecydujesz się zacząć w MLM.

Musisz wiedzieć, jakie możliwości oferuje firma i ile możesz zarobić. Zapraszanie nowych partnerów i umieszczanie ich gdzie popadnie może zmniejszyć Twój profit. Znajomość planu wynagrodzeń pozwoli na najbardziej korzystne umieszczanie w strukturze osób, które zaprosiłeś.

Jak zapraszać ludzi do MLM?

Rozbudowa struktury to dla większości najciekawszy element marketingu sieciowego. To on sprawia, że tak wiele osób interesuje się tą formą działalności. Możliwość uzyskania pasywnego przychodu, który jest wynikiem pracy zespołu to niesamowita sprawa.

Jak zapraszać ludzi do MLM? Przede wszystkim pamiętaj, że większość osób nie będzie zainteresowana rozpoczęciem współpracy. Akceptacja tego faktu jest ważna. Jeżeli tego nie zrozumiesz, każdą odmowę będziesz brał personalnie i traktował jako osobistą porażkę.

Tu znajdziesz opinie o firmach i produktach z naszej branży

Aby skutecznie zapraszać ludzi do MLM postaw się na miejscu osoby, z którą rozmawiasz. Powinno to być dla Ciebie łatwe. Przecież Ciebie też ktoś kiedyś zrekrutował.

Przypomnij sobie, jakie emocje Ci wtedy towarzyszyły. Jakie miałeś myśli oraz jakie wątpliwości chodziły Ci po głowie. Dobrą strategią jest uświadomienie rozmówcy, że Ty też kiedyś byłeś na jego miejscu. W ten sposób będziesz mógł rozwiać jego obawy.

Marketing sieciowy opiera się na relacjach. Wzajemna sympatia jest ważna. Im bardziej się polubicie, tym większa szansa na to, że nowa osoba dołączy i zacznie MLM pod Twoimi skrzydłami.

Jak skutecznie rekrutować i znaleźć ludzi do zespołu?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak skutecznie rekrutować i znaleźć ludzi do zespołu, musimy rozbić to na czynniki pierwsze. Zastanówmy się nad tym, czym jest skuteczna rekrutacja w MLM? Chcesz każde spotkanie kończyć, dopisując nową osobę do swojego zespołu.

Nie jest to słuszne podejście, ponieważ nie każda osoba ma odpowiednie predyspozycje do marketingu sieciowego. Potraktuj zapraszanie nowych ludzi jak sprzedaż. Sprzedajesz im szansę na zmianę życia.

Co jest bardzo ważnym elementem każdej strategii sprzedażowej? Ustalenie odpowiedniej grupy docelowej. Zastanów się więc, kto jest idealnym odbiorcą. Kto może chcieć skorzystać z tej okazji oraz dlaczego?

Im lepiej to przemyślisz, tym bardziej zawęzisz grupę kandydatów. Jeżeli będziesz wiedział, kim jest idealny kandydat, będziesz się mógł zastanowić, gdzie go znaleźć.

Początkujący przeważnie rozpoczynają MLM od próby zaproszenia znajomych. Niestety w zdecydowanej większości przypadków, Twoi znajomi nie będą idealnymi kandydatami.

W takim razie gdzie znaleźć ludzi do Twojego zespołu w marketingu sieciowym? To skomplikowana kwestia, ponieważ w Polsce opinie o MLM są w większości negatywne.

Możesz poszukać chętnych wśród osób, które interesują się przedsiębiorczością. Znajdziesz je na na spotkaniach networkingowych. Możesz również nauczyć się jak budować MLM przez internet.

Jak budować marketing sieciowy przez internet?

Internet to narzędzie, które niesamowicie odmieniło biznes. Jak budować MLM przez internet? W tym przypadku szczególną rolę odgrywają media społecznościowe. Prowadząc własny profil lub kanał na YouTube możesz skutecznie zapraszać ludzi do marketingu sieciowego.

W mediach społecznościowych udostępniaj materiały dzięki którym potencjalni współpracownicy będą mogli Cię poznać. Budując MLM przez internet postaw na szczerość. Przedstaw swoją historię, ale prawdziwą. Nie idealizuj. Pokaż z jakimi problemami się zmagasz. Jakie sukcesy odnosisz i jakie porażki Ci się przydarzyły.

Dzięki temu odbiorcy będą mogli się z Tobą utożsamić. Zobaczą, że jest to ciekawa droga rozwoju i być może zechcą zacząć MLM właśnie z Tobą.

Jak osiągnąć sukces w MLM?

Żeby osiągnąć sukces w biznesie trzeba mieć do tego odpowiednie podejście. Przedsiębiorca zakładający firmę zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nie zarobi miliona w pierwszym miesiącu.

Jak osiągnąć sukces w MLM? Podchodząc do tego w taki sam sposób jak przedsiębiorca. Ty również musisz być gotów na wyrzeczenia i poświęcenia. W marketingu sieciowym dużą rolę odgrywa świadomość całego procesu. Musisz przejść przez poszczególne etapy.

W tym modelu niezwykle cenna jest możliwość korzystania z pomocy bardziej doświadczonych partnerów. Korzystaj z tego. Uczęszczaj na szkolenia, spotykaj się z innymi osobami oraz czerp z ich doświadczenia. To znacznie przyspieszy osiągnięcie sukcesu w MLM.

Jak sprzedawać w MLM?

Skuteczna sprzedaż to prawdziwa sztuka. Jest to umiejętność, która zagwarantuje Ci wysokie dochody. Jak sprzedawać w MLM? Poznaj produkt. To podstawa. Poznaj jego zalety, ale również wady.

Większość transakcji motywowana jest emocjami. To one są istotne. Naucz się zauważać sygnały świadczące o tym, że odbiorca jest gotowy do zakupu i od razu finalizuj transakcję.

Nie ma jednej skutecznej metody sprzedaży w marketingu sieciowym. Wiele zależy od produktu, który sprzedajesz, od ludzi, do których trafiasz oraz od Twoich predyspozycji. Najważniejsze jest to, aby się nie zrażać na początku. Klient musi powiedzieć NIE zanim powie TAK.

1️⃣ Czy da się zacząć MLM bez pomocy?

Tak, jest to możliwe, ale trudne i bezsensowne. Rozsądniej jest poznać podstawy MLM od osoby, która dobrze się na tym zna i osiągnęła sukces.

2️⃣ Czy można zapraszać do MLM przez internet?

Tak, wystarczy przesłać odpowiedni link rejestracyjny. Nowa osoba zakłada konto przez internet i od razu pojawia się w Twojej strukturze.